Pijmy zieloną herbatę!

Herbata sama w sobie to napar dla większości pospolity, tani, zwyczajnie dostępny w każdym markecie do tego stopnia, iż jego wartości są niekiedy mało doceniane. Weźmy pod lupę królową herbat, czyli picie zielonej herbaty i jej cudowne działanie.

Pośród znanej nam białej, czarnej i zielonej herbaty to właśnie ona jest najbardziej wartościowa ze względu na różnorodne działanie jednocześnie. Jej smak należy do wyjątkowo charakterystycznych, jest lekko gorzka, ale nie na tyle, by zniechęcić. Ktoś, kto lubi smak ziołowych herbatek z całą pewnością polubi zieloną, gdyż można wyczuć w niej tę nutę. To, jak spożywanie zielonej herbaty wpływa na jakość życia oraz stan zdrowia udowodnili dawno temu Japończycy. Ich zdaniem wspomaga leczenie 60 chorób, ale to nie wszystko, gdyż wpływa również na urodę. Współcześnie zainteresowanie właściwościami herbaty skupia się na jej walorach odchudzających, obniżających cholesterol, a także w przypadku profilaktycznej ochrony przed nowotworami.

Pora dnia, w której najlepsze jest picie zielonej herbaty, tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Każdy moment jest doskonały, aby zamiast słodzonych i szkodliwych napojów, napić się dobroczynnego naparu.

 

Author: szkoleniaazymut.pl